ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: D
pridané: 24-10-2006 21:21


Zaujimave, ze velmi podobne spravanie ako nacisti, od znarodnovania, arizacie, likvidovania politickych oponentov vratane demokratickych, komunistickych a socilisticko demokratickych stran mali ti, ktorych KDH oznacilo za nositelov konzervativnych hodnot. Asi by im sotva prischol vztahu ku socializmu, ci liberalizmu. Ako podla svojho superkluca vysvetlite tuto "mensiu" anomaliu. Ak vysvetlite podla neho to, ze sa spojili prave so slovenskymi fasistami.(plus este prihodme do balika SNS, ale ten nacionalisticky rozmer bol charakteristiky uz pre H(SLS)).
Jednoducho, Zolo ma pravdu.
A na margo pravice a lavice, ak odhliadneme od toho, co symbolizovali oba pojmy v case svojho zrodu, dnes, presne ako sa pise v onych ucebniciach ohranicuju pomerne vyhranene a nemenne dogmy. V politickej realite to vsak byva inak. Jediny spolocny zaujem je azda sposob ako naplnit vrecka seba a svojim kamosom a nalepky, ideologia a politicky program len machiavellistickym prostriedkom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group