ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Nahodou...,
autor: maťa
pridané: 24-10-2006 12:42


Môj osobný názor je, že ak človek nie je presvedčený o tom, čo robí, nemá to robiť. Je to neúprimné voči sebe aj druhým. Je smutnou realitou, že mnoho ľudí vníma krst len ako spoločensko-tradičnú udalosť. A pritom sakrstom skláňa k malému človiečikovi sám Boh, aby ho označil za svoje dieťa a priviedol ho, až príde jeho čas do Božieho kráľovstva. Je to veľká výsada a toto poznanie pre mňa ako nevýznamného človeka ,je niečo úžasné. Možno keby mal človek viac pokory a otvorené srdce pre dobro, vyhol by sa mnohým sklamaniam.Možno očakávame všetci pre seba veľa, ale málo sme ochotní dať.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group