ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: Alexios Komnenos
pridané: 24-10-2006 11:44


V tomto výroku je viac pravdy, ako by si človek myslel. Nie je to však zámerom autora. Sloboda totiž neznamená to, čo si pod ňou predstavujú konzervatívci a neokonzervatívci, ale je to schopnosť každého (to slovo zdôrazňujem) jednotlivca, aby mal možnosť sa slobodne vyvýjal po duchovnej i materiálnej stránke v rámci spoločnosti. Preto je pochopiteľné, že pod slobodou myslíme aj ekonomickú slobodu a je ťažko ju oddeliť od slobody politickej. Je však zúfalou ilúziou, že ekonomická sloboda je dôležitejšia ako politická, alebo že je niekedy lepšie žiť radšej v politicky neslobodnom režime so "slobodným" hospodárskym systémom. Predstava R. Jocha, ktorú prezentoval aj na stránkach tohto plátku, že je prijateľný pravicový autoritatívny režim, je prejavom extrémizmu tohto chlapíka, ale od neho a jemu podobných sa to dá čakať. Koketovanie s touto myšlienkou však považujem za nebezpečné. Dnes sa s demokraciou dokážu stotožniť viac kádre z KSS ako naši hard konzervatívci, čo je veľmi smutné.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group