ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: D
pridané: 24-10-2006 10:19


Ty si dlho hladal nejaku obet pre slovne spojenie, ku ktoremu si nevedel priradit nikoho konkretneho. Vzdy to bola ina skupina ludi, nepriamo ohranicena(napr. cez postoje ku homosexualite). Aspon v nieco ide o pozitivny posun.(uz vieme, kto by to tak asi mohol byt)
Apropo liberalizmus, uz velmi dlho mas ambiciu robit vyklad toho, co je liberalizmus, operoval si pojmom "klasicky liberalizmus", kam si zahrnal autorov ktori casovo tak s pojmom "klasicky" ako i liberalizmus(anarchisti) maju sotva nieco spolocne.
V kazdom pripade, liberalizmus a liberalne hnutie v sebe zahrnalo vela smerov, casto v mnohych otazkach protirecivych. V protireceni si problem nevidim.
Liberalizmus nepotrebuje Tvoje adjektiva ani tvoju snahu redukovat ho na atrapu, na ktoru sa najlepsie z Tvojej pozicie kontruje resp. rozdelovat ho na dve casti, na tu atrapu a na to, s cim suhlasis, nemas guraz spochybnovat pripadne, sa z rovnakych dovodov, ako sa mnohi boja prihlasit ku socializmu(ze to nie je cool, je to zdiskreditovane) nedovolis napadnut.
Potom mozes byt spokojne stelesnenim liberalizmu,anarchokapitalizmu aj konzervativizmu a zaroven mavat patentom na ne - sucastne.

Je roziel medzi clankami v tyzdni a tym, co napises vo forach.(dobre to bolo vidiet napr. na Tvojom vztahu ku demokracii).
Osobne radsej akceptujem vo vztahu ku liberalizmu niekoho, kto hoci koketuje s demokratickym socializmom ako niekoho, kto len utoci, hlada ciel na uplatnenie svoje dusevnej nespokojnosti, hlada si niekoho na kom by sa vytiahol, uspokojil svoj pocit dolezitosti a nedokaze zo seba dostat zmysluplny argument - len zlc. Toto je cesta na ktorej si chces postavit existenciu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group