ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Nno fajn
autor: D
pridané: 23-10-2006 22:50


A ktore zvazky si precital? Uznavam, ze to nie je zabavne citanie a preluskat co i len jeden chce velke sebazaprenie, ale predsa(a myslim, ze boli modifikovane)...kde uz niekoho ku nemu porovnavas.
V Tvojom prispevku nie je nic konkretne ani vo vztahu ku Leninovi ani Havranovi.
Inde pises cosi o nalepkach. Co znamena konzervativizmus v kontexte toho fora - okrem nenavisti pravda, hladani idealneho nepriatela - co tu absolutne dominuje.
Johnson sa hra s dejinami ako sa Lenin pohral s Marxom a Engelsom. Inak, tiez prerobeny laviciar(to len na margo Kuseho a toho, ze tu lukas mava byvalymi komunistami)
Hovoris, ze sa nejaka skupina ludi zacala oznacovat pojmom "lavicovi liberali" a ja uz, asi to bude par rokov, chcem pocut, koho ten pojem zastresuje. Napriek urgenciam som sa to doteraz nedozvedel. Som presvedceny ze spojenie "lavicovy liberal" tak ako spojenie "pravicovy liberal" nema opodstatnenie...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group