ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Nno fajn
autor: Lukas Krivosik
pridané: 23-10-2006 22:23


"Ak tvrdíš, že ľavicoví liberáli si dali sami tú nálepku, tak mi prosím daj ich zoznam, aby som ich vedel odlíšiť od ľavičiarov, ktorých touto nálepkou nemusím označovať..."

Oni sa nazvali proste "liberali". Adjektivum "lavicovi" sme im dali, aby sme ich odlisili od tych starsich liberalov, ktori sa (ako u nas jednokto) urazali, ze ich hadzeme do jedneho vreca s komunistami.

Ostatne, na Slovensku sa to da velmi lahko oddelit. Klasickymi socialistami su u nas zvacsa ludia, ktori boli komunistami za normalizacie. Lavicovymi liberalmi su zvacsa komunisti, ktorych zo strany vyhodili v roku 1968.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group