ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

Veci
autor: Ledy
e-mail: Ledy@centrum.sk
pridané: 23-10-2006 19:47


Ježišmária,

Som si čítal ten článok. Chalani, kopec takýchto a ešte väčších pičovín je na www.noveslovo.sk Akože, štylistika fakt úžasná.

Podobné veci má jeden môj docent v labáku, číta to príležitostne pre pobavenie. Také knižky ako napríklad "Čo je to sovietský spôsob života" alebo "Základy vedeckého komunizmu", všetky Leninove spisy ... . Pýtam sa Pala: "Palo, keď za komančov toľkoto pičovín povydávali aj to niekto čítal?" Odpoveď:"Absolútne nikto"

Asi tak.

Takýto ľudia sú odsúdený na nejaké zatuchlé miesto alebo miestečko, k spoločnosti sa nebudú vedieť dostať. Niežeby nechceli, ale jednoducho im nikto nebude rozumieť pokiaľ sa takto budú vyjadrovať.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group