ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Nno fajn
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 23-10-2006 19:37


Nezdá sa mi, že by L. K. dosahoval kreativitu M.H alebo V.I.L. Mne sa tento plátok celkom páči najmä tým, že tu autori nekamuflujú a píšu tak jasne, aby sa im pokiaľ sa dá rozumelo a dalo sa teda aj nesúhlasiť. Myslím, že ak dajú páni z portálu e-politika svojej ideológii nejaké meno budeme to radi rešpektovať. Napr. ich môžeme nazvať humanistami. Problém je v tom, že po čase bude pojem humanista tak zdiskreditovaný, že sa im už ani taká nálepka nebude páčiť. Za nechuťou k nálepkám sa totiž často ukrýva nechuť k transparentnosti.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group