ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

Nno fajn
autor: Alexios Komnenos
pridané: 23-10-2006 13:23


Je to zaujímavý príspevok, ktorý má zrejme za cieľ zadupať pod zem evidentne nie najšťastnejšie vyjadrenia M. H., jr. K nemu sa nechcem vyjadrovať, aj keď sa mi zdá, že nepochopil princípy slobody práve najlepšie (ale to sa týka redakcie PS vo väčšej miere). Otázka však znie: prečo autor nazval príspevok "Návrat leninizmu"? Leninizmus nemal s liberalizmom vôbec nič, skôr išlo o vulgárnu negáciu kapitalizmu a konzervativizmu na základe zvulgarizovaného marxizmu. Priznám sa, že neviem, čo má s leninizmom spoločné M. H., jr., ale ak aj niečo má, mohol nám to autor príspevku napísať, aby sme sa poučili.
Taktiež som si všimol, ako sa "miestni" radi oháňajú P. Johnsonom. Je škoda, že konzervatívci nepoznajú lepšieho "historika" (ja však zopár konzervatívnych historikov poznám a niektorých z nich si na rozdiel od Johnsona aj vážim), pretože odvolávanie sa na tohto diletanta automaticky znižuje úroveň každého príspevku asi tak o dve triedy. Odporúčam ešte síce mierne zaujatý, napriek tomu zaujímavý článok o Johnsonovi a "temnej strane sily": http://www.blisty.cz/files/isarc/9907/19990722g.htm...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group