ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

Sú pomníky dôležité?
autor: fero
pridané: 21-10-2006 15:49


Keď si im venoval svoj čas tak asi áno. Myslím, že na pozadí pomníkov ide o ideu, stavitelia ako i ničitelia predovšetkým ( odhadujem na 50 až 95% ) prezentujú svoje ideály, zobrazená osoba prípadne vec je zvyčajne iba vyjadrovací prostriedok.
Pomník Štúra chápu mnohý ( myslím, že väčšina ) ako výraz úcty k Slovenským národným ideálom a preto pobúrenie nad jeho možným zrušením je pochopiteľné.
S tvojich argumentov ale národné povedomie necítiť, aspoň nie slovenské. Potom však nie je jasné kde je tá proklamovaná obrana konzervatívnych hodnôt. Konzervatívci vždy presadzovali tradičné hodnoty ako kresťanstvo, národ. Tento príspevok tradičné hodnoty nebráni, skôr rozkladá. Ali Muhamed by mal s teba radosť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group