ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: Melting Pot
autor: Danoslav
e-mail: danoslav@centrum.sk
pridané: 19-10-2006 15:33


"Naco by bol sukromnej osobe park, pokial by z neho nemal dostatocny zisk."

No...existuje aj filantropia, nezisková činnosť a pod. Prečo knieža Schwarzenberg doteraz živil stratový Respekt? Prečo Warren Buffet venoval väčšinu svojho majetku na dobročinnosť? Zisk z toho asi nemajú.

Ďalšia vec je PR a image..ak nejaký investor v meste X postaví štyri nákupné centrá, prečo by na piatom pozemku nepostavil park? Napr. na to, aby sa z "finančného žraloka" stala "developerská spoločnosť". Samozrejme, musí byť vôľa zo strany samosprávy. Nikto nebude uplácať zastupiteľstvo, aby získal pozemok na park. No ale kde je vôľa, tam je cesta :-()


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group