ISSN 1335-8715

18-10-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Prop.sk a panslavizmus: druhé kolo

Pani Sepešiová patrí k nadšeným glosátorom mojich článkov. Komentovala už môj text Pohľad do plytčín Slovákovej duše a teraz už aj môj článok k jej webstránke s názvom Prop. sk – konzervatívci alebo paranoici? Na moje veľké sklamanie sa vo svojej reakcii Anti-slovanský negativizmus nevenuje vyvracaniu mojich náhľadov na psychologické korene konšpiračného myslenia (ktoré nazýva „jalovými teoretickými diskusiami“), ale problematike Slovanstva, čo je téma, ktorú som vo svojom článku spomenul len okrajovo.

Reakcia na príspevok

RE: Ak kritizovať komunizmus
autor: Lukas Krivosik
pridané: 19-10-2006 12:11


"Pokladám za bezočivosť ak niekto kto nenávidí pravoslávie ide fňukať nad tým čo jeho myšlienkoví kamaráti v Rusku zničili a do akej žumpy priviedli. Boľševici vám len uľahčili prácu. V tom ste rovnakí."

Ja som nepovedal, ze pravoslavie nenavidim. Povedal som, ze mu neverim, lebo na kazdy prejav dobrej vole z Rima vzdy odpovedalo pluvancom do tvare. Ostatne, kto tu pise o "provokaterovi Wojtylovi"?!

"Vari Rusi založili Čeku, zlegalizovali rozvody a potraty a na istý čas za Stalina zakázali? Rusko je zhnité pretože judaistický režim zničil všetko čo bolo krásne a skutočne ruské."

To snad nemyslis vazne! To uz je na smiech. Stalin, ktory zavrazdil viac Rusov nez Hitler bol Gruzinec a antisemita. Prave on vykantril tych zidovskych intelektualov z politbyra.

"Vy internacionálni socialisti, ak to mám zdramatizovať nepochopíte, ak niekto pre vidinu záchrany vlastnej kože vytvára únie a stavia sa proti Bohu a naivne čaká od západu ochranu Konštantinopolu musí skončiť zle, že si nezachráni ani vlastnú dušu. Sultán len vyplnil Božiu vôľu."

Obzeram sa okolo seba, ze kto su ti internacionalni socialisti, o ktorych basnis;-)

Co sa tyka unie so Zapadom, Latinci boli pripraveni bojovat za Konstantinopol. Obyvatelia mesta pasivne cakali na naplnenie "Bozej vole" a kto bojoval? Prozapadny cisar a hrstka zahranicnych dobrovolnikov zo Zapadu na cele s odvaznym janovskym generalom a turkobijcom, Giovannimm Giustinianim.

Inak, ten postoj, ze "sultan naplnil Boziu volu" to je presne ten vychodny opiat fatalizmu, ktory je typicky aj pre islam, aj pre Rusov. Proste pasivne cakanie na zazrak a osud. To je dalsi velky kulturny rozdiel oproti zapadnemu "pomoz si, aj Panboh ti pomoze".

"Neviem prečo by sa Rusi a Poliaci mali nenávidieť."

Ale oni sa realne nenavidia, kvoli tomu, co vsetko Poliakom v minulosti Rusi urobili. A nielen komunisticki Rusi. Aj Kaczynski sa sustreduje na budovanie spojenectva s USA.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group