ISSN 1335-8715

18-10-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Prop.sk a panslavizmus: druhé kolo

Pani Sepešiová patrí k nadšeným glosátorom mojich článkov. Komentovala už môj text Pohľad do plytčín Slovákovej duše a teraz už aj môj článok k jej webstránke s názvom Prop. sk – konzervatívci alebo paranoici? Na moje veľké sklamanie sa vo svojej reakcii Anti-slovanský negativizmus nevenuje vyvracaniu mojich náhľadov na psychologické korene konšpiračného myslenia (ktoré nazýva „jalovými teoretickými diskusiami“), ale problematike Slovanstva, čo je téma, ktorú som vo svojom článku spomenul len okrajovo.

Reakcia na príspevok

RE: ???
autor: Lukas Krivosik
pridané: 19-10-2006 11:51


"Príklady zbožnosti i bezbožnosti nájdeme na oboch stranách dosť."

Suhlasim.

"Pravoslávna cirkev. Pápež Ján Pavol II ju považoval za najbližšiu ku Katolíckej cirkvi a nie protestantské cirkvi v Amerike."

Papez Jan Pavol II. mal zaujem na zmierenie s pravoslavim, tak ako viaceri stredoveki papezi. Ale pozri si nizsie ako nazyva papeza "dux". Toto je pravoslavna reakcia ne ekumenicke snahy katolikov.

Inak, neviem aky mal papez vztah k americkym protestantskym cirkvam, ale asi najblizsie mali katolici k anglikanskej cirkvi, s ktorou uz mohlo byt zjednotenie na spadnutie, ale s anglikanskej strany tomu zabranili akcie typu svatenie zien za knazov, homosexualni knazi a podobne.

"Aký máš názor na Vladimíra Jukla, Silvestra Krčméryho, ktorí aj napriek osobnému komunistickému prenasledovaniu obracali svoj zrak a svoje nádeje na Rusko?"

Myslim si, ze v Rusku videli nieco, co tam proste nie je. Je mozne, ze keby padol komunizmus so Stalinom, este by sa duch toho vychodneho krestanstva dal rozduchat, ale dnes uz je to mrtve.

Ja svoje nadeje na Rusko rozhodne neupinam. Ta krajina na vyzname skor straca ako ziskava. Cakat na Rusko, to je ako cakanie na zazrak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group