ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: LIBERTARIAN
autor: Marek Hrubčo
pridané: 17-10-2006 20:07


hmmm,

akurat ze ja nehovorim o moznosti "mat kde ist na" XY. To predsa nekonstituuje nas "pobyt". A keby aj, tak trosku kvalitnejsi servis, uz je to pridrahe. Trosku cenovo prijatelnejsie, uz je to preplnene. Plati o vsetkom - od ubytovania cez plavarne, restauracie az po preludnenu zeleznu studnicku. Ak sa chcete vyhnut cerstvemu smogu, treba ist autom, ale nebudete mat kde zaparkovat. A pozor, pozerat pod nohy, aby ste nestupili do psieho .....

Vo vnutromestskom parku niet jedineho bodu, odkial by ste nepoculi hluk z nejakej cesty. Kde su nejake obytne zony? Kde su jednosmerky s 30 km/h? Vsade mate stvorprudovky. Cyklisticky chodnik? Snivajte s nami. Skusali ste ist po BA cestach na bicykli? Ja teda nie, ale ani neodporucam, ak vam je zivot mily. (jedine ako ista forma adrenalinoveho sportu). Plus vystavba polyfunkcnych budov. Vskutku ohromne atraktivne parky. Zaujima ma ktory je ten vas, 'atraktivny'?

Co je ta vazna kultura? Aky kulturne pohyby tu badate? Ved kulturnost nespociva v tom, ze sem tam sa idete do divadla. Ostatne je iba vecou zabavy a kratochvile. To predsa nemoze nikomu stacit.

Mk


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group