ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

Nie veľké mesto !!!
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-10-2006 12:37


Môžem porovnať Londýn (veľké európske mesto), keďže som tam bol 5 týždňov, s Bratislavou a môžem povedať, že Bratislava nikdy nebude veľkým európskym mestom a bola by hlúposť sa o to snažiť. Je to o niečom inom a i keď sa mi Londýn páčil, nechcel by som tam však bývať. Už len pre obrovské vzdialenosti a neustále cestovanie.

Bratislava má iný duch - malého a príjemného mesta. Málé už ostane a treba sa len snažiť aby ostalo aj príjemné.

Z Londýna by si mala však Blava zobrať príklad pri udržiavaní zelene. Je tam veľa parčíkov, parkov a nikoho ani nenapadne to tam zastavať. V Blave je to prvé čo padne investorom do oka. To by nebol až taký problém. Problém je, že im to mesto dovolí. o 20-30 rokov bude mesto vykupovať vhodné pozemky za ťažké milióny aby mohla vylepšiť zeleň v meste - ale to dnešných poslancov netrápi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group