ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

piesocek nas.
autor: Laborec
e-mail: petrasov@zoznam.sk
pridané: 17-10-2006 11:55


Ono cele je to o hrani sa na malom vlastnom piesocku. Cele Slovensko je jedna velka dedina, a aj Bratislava je jedna dedina.
Velmi by som bol rad, keby Bratislava bola velkym europskym mestom. Lebo by to prospelo jej ako aj celemu Slovensku.
Nikdy by ma nenapadlo, ze ked vyslovim slovo Blava, utocim na Bratislavacanov. Bral som to skor ako skratenie dlhocizneho slova.
Je treba vsak povedat, ze priemerny bratislavsky obcan, sa predsa len vo svojich zvykoch ci mravoch o cosi odlisuje od ostatnych ludi v inych castiach Slovenska.
Na jednej strane moze ist o pozitivne veci: ako vacsia rozhladenost, vyssia politicka kultura, ci vzdelanostna uroven vratane jazykovej vybavenosti. Na druhej strane mozme vo vseobecnosti pozorovat i negativne veci v porovnani s inymi mestami ci dedinami na Slovensku: mensia otvorenost ludi, mensia srdecnost, mensie familiarne a nabozenske zalozenie cloveka, vacsi sklon k ponimaniu svojej nadradenosti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group