ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: ha-ha, dobrý článok
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2006 9:44


andrej :
Svojimi slovami posuvas clanok smerom k jadru problemu. Ta vyzva tiez nie je v principe nicim svetobornym a dolezitym, je "iba" nazornym prikladom, kam vedie duchovna, moralna, ludska MALOST.
Je ubohe, ze slovaci svoje skutocne velke osobnosti (hlavne z konca 20 storocia) ignoruju, nenavidia, nechapu, ze miluju a chvalia hulvatov, grobianov, klamarov, zlodejov, ale vo svojich "oficialnych" prejavoch sa k hlasia k historickym postavam, o ktorych toho ani vela nevedia, ktore sa ich priamo nijak netykaju, ......


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group