ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: Hlavný architekt
autor: D
pridané: 16-10-2006 22:10


Dusko, hlavny architekt mesta je tu uz davno - prachy. Pocnuc "mafianskym" pozadim, (ne)vynucovanim si parkovacich miest, trikmi s ucelom stavieb, respektom voci ludom uzivajucim uz postavene, budovanim infrastruktury, ktora v momente postavenia je tak dva roky za potrebami. Magistrat robi pohony na parkujucich vodicov, hoci casto opodstatnenie mavania zakonom je smiesne, otazka nejakej od reality odtrhnutej znacky, ale neriesia, ako im pomoct. Pravedpodobnost papuce sa samozrejme zmensuje umerne s rastucou cenou vozidla a poctom opakujucich sa cislic v znacke.(Na manzelkinom sa neopakuju akurat ryhy od dvery, a sestrocna kara s ciernym nezamava. Ale kusok vedla moze stat "sestkar" na elektrickovom ostrovceku, skoda ze to neodfotil, vraj to bol unikat)
Era velkeho stahovania sa z Bratislavy solventnejsimi je uz ta tam, a s ubudajcim poctom travnatych ploch to bude len horsie. A pri takomto stave veci este rozmyslat o nejakej esteticke, hoc maximalne subjektivnej kategorii, je dobre tak ako humorna vlozka. Zato sa vzdy najde dobry dovod na diskusiu, ako osklbat este tu z vnutra sklbanu Bratislavu o prachy. MHD necestujem, ale listoval som pred nedavnom zase raz v novom case a zda sa, ze niekto nechape nie len to, ako je vacsina na MHD odkazana, ale ani to, ze cesty nesluzia len pre "zbohatlikov", ktory nabehaju denne koli businessu zo sto kilometrov po Bratislave, ale aj pre MHD, ale aj tym, co obcas vytiahnu skodovku, aby rano odviezli blizneho do nemocnice...(aj toto je bratislava)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group