ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: Čo dodať??
autor: Lukas Krivosik
pridané: 15-10-2006 2:10


Jano, tu pesnicku si obcas davaju hrat aj v Prievidzi v mojom oblubenom podniku. Dobre sa na tom vzdy zabavame. Je to na zmatenie nepriatelia. Hornonitriansky region je jeden z najvyspelejsich na Slovensku. Nie nadarmo musel Ondrej Jombik skonstatovat, ze mam pod oknami Las Vegas, ked ma raz prisiel pozriet a videl, naco sa pozeram z balkona. Nezamestnanost moze byt nejakych 6%, no a prievidzke dievcata...

Ked sa prejdes po PD, mas tu lepsie pipky nez v BA na Obchodnej alebo v Auparku. "Lepsie zeny" ako sa spieva v tej pesnicke urcite pre Prievidzana nie su dovodom, aby opustal svoje rodne mesto smerom do Bratislavy. Navstevnici diskoklubu Extreme alebo kupaliska Cajka zo sirsieho okolia vedia o com hovorim.

Jedine, co na PD nie je v poriadku je, ze ide o bastu narodneho socializmu. V 90. rokoch tu vitazil Meciar, teraz Fico s Gasparovicom. Viem sice preco to tak je, ale to by bolo na dlhsiu prednasku.

Ale ked bude najhorsie, vzdy mozem povedat, ze som sa narodil v Bojniciach a som si isty, ze aj Blava, kde studujem sa ma v krajnom pripade hadam ujme;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group