ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

2 nepresnosti
autor: Peter W
e-mail: peter.walter@centrum.sk
pridané: 14-10-2006 23:22


1. To ze uhorsky minister Baross urobil pre Bratislavu viac ako Stur je trochu pritiahnute za vlasy. Nemusime zas natruc "narodniarom" spochybnovat ludi, ktori pre tento narod realne nieco urobili, hoci nic nepostavili - pretoze jednoducho nemohli. Ked sme raz hlavnym mestom, tak Stur by tu mal mat dostojny pamatnik (ibaze by sa niekomu podarilo dat dokopy ten zniceny pamatnik Marie Terezie z carrarskeho mramoru - potom nech Stura premiestnia niekde inde do centra mesta).
2. S tym Cumilom ma autor dorazil - take ubohosti (napoleonsky vojak, paparazzi ...), ktorymi sa magistrat snazi zvysit turisticku atraktivnost Bratislavy nemaju v Europe obdoby - je to dokaz ubohosti, plytkosti, prvoplanovosti, nevkusu a - "sedlaciny" ludi na magistrate a je uplne jedno, kolko ludi sa tam foti. Toto je presne ten typ "atrakcie", ktoru by nikdy stari presporski mestania nedopustili.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group