ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

Velmi dobry clanok
autor: Alexander Hamilton
webstránka: http://theslovakeurope.blogspot.com/
pridané: 14-10-2006 19:52


Super clanok. Je to uplne na smiech - najviac ma pobavila cast o "Potešilo by nás, ak by ste prišli s iniciatívou, aby sa v hlavnom meste zjavili aj sochy kniežaťa Rastislava, ktorý k nám pozval Konštantína a Metoda, alebo kráľa Svätopluka..." + poznamka o "byvalej uhorskej rafinerii Apollo" -> Ti ludia uz vazne nemaju "alle Tassen im Schrank". Nestaci, ze sa znicila vacsia cast podhradia kvoli megalomanskemu mostu "SNP" este by chceli zaplavit mesto sochami osob, ktore s nim mozno nemali nic spolocne.
Iba jedna poznamka - myslim ze sochu Marie Terezie vyhodili do vzduchu po prvej svetovej vojne asi ceski vojaci(ako symbol rakuskej monarchie) a v medzivojnom obdobii tam bol Stefanik s levom, ktory je teraz pred SNM (teda bez Stefanika).
To, ale samozrejme nemeni nic na tom, ze by sa tam malo miesto tej ohyzdy od Bartfaya vratit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group