ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

toto považujem za dôležité
autor: ppp
pridané: 09-10-2006 20:35


Toto považujem za dôležité: “ Je možné, že po páde liberálneho amerického impéria nastúpi éra autoritatívnych korporativistických štátov. Slovensko-maďarská hranica sa takmer s istotou premení z dnešného korza na miesto napätia a mocenského stretu.“
Dvojjazyčné názvy obcí, stále rastúci počet maďarských pamätníkov... Nepripomína Vám to značkovanie si svojho teritória? Nie je to príprava na budúci mocenský stret?
Zvážme rozumne čo stým. Nepreceňujme ale ani nepodceňujme tieto veci. Vážne by sme mali začať otvárať otázku reciprocity vo vzťahoch k národnostným menšinám na Slovensku a v Maďarsku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group