ISSN 1335-8715

28-09-2006   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

O byrokracii vo Švédsku

Vo švédskom politickom systéme sú veci, ktoré nie sú dotknuté socialistickou ideológiou, nesú výraznú pečať typickej germánskej racionality, organizačnej schopnosti a zmyslu pre disciplínu. Sú to automobilová doprava a byrokracia, ktoré navzájom dosť prekvapivo súvisia.

Reakcia na príspevok

RE: zimne gumy
autor: Peter
pridané: 05-10-2006 9:18


Problem zimnych gum, ci detskych sedaciek je komplexnejsi:

Ked nezodpovedny sofer dostane na zasnezenej ceste smyk kvoli tomu, ze nema zimne pneumatiky a zoberie ma tym z chodnika, tak doplacam ja na jeho nezodpovednost. Nech teda hlupejsim soferom prikaze stat tie zimne gumy nosit.

Uz pri zrazke v 40 km/h rychlosti nedokaze nikto dieta udrzat v naruci. Diete, ktore takto vlastnym telickom vyrazi predne okno predsa nemoze za nezodpovednost rodicov. Rozumny clovek si detsku sedacku namontuje aj sam. Tomu zvysku to treba prikazat.

Pokial nezodpovednym chovanim clovek ohrozuje len sam seba. Nech. Ak zacne ohrozovat aj spolocnost, ta ma pravo sa branit. Brani sa prostrednictvom institucii, ktore si prave kvoli takymto pripadom zriadila a plati - stat, ... .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group