ISSN 1335-8715

28-09-2006   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

O byrokracii vo Švédsku

Vo švédskom politickom systéme sú veci, ktoré nie sú dotknuté socialistickou ideológiou, nesú výraznú pečať typickej germánskej racionality, organizačnej schopnosti a zmyslu pre disciplínu. Sú to automobilová doprava a byrokracia, ktoré navzájom dosť prekvapivo súvisia.

Reakcia na príspevok

RE: Nieco z Propu na pobavenie
autor: clivia
pridané: 03-10-2006 16:56


Ano, je to velmi smutne. A este smutnejsie je, ked dieta bez akehokolvek postihu moze ucitelom nadavat do teplosov, debilov, horsie vyrazy radsej nespominam a to uplne verejne. Moj syn bol svedkom takej udalosti vo stvrtej triede zakladnej skoly. Hold, ked ucitelovi rupnu nervy a udeli facku, rodicia to daju okamzite na sud, takze ucitel taku udalost mlcky prejde. fyzicke utoky ziakov su osobitna kapitola. Dieta moze vsetko, ucitel dohromady nic. Moje deti som musela prelozit do inej skoly, kde je to o nieco lepsie, pretoze tam chodia ini ziaci. Ale aj tu som musela bojovat o zaradenie do triedy, o ktorej som vedela, ze je tam najmenej rusivych elementov. Po osmych rokoch skusenosti so svedskym skolskym systemom viem svoje o tom, co znamena odstranenie akejkolvej sutazivosti v intelektualnej oblasti, ponechanie sikovnejsich ziakov stranou, viem svoje o uciteloch, ktorym chybaju zakladne vedomosti a aj chut nieco dokazat. Ucitelka, ktora odmietne s detmi ist na vylet, pretoze by musela pracovat nadcas a povie to pred desatrocnymi detmi, ktorym je triedna, si podla mojho nazoru zmylila povolanie.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group