ISSN 1335-8715

28-09-2006   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

O byrokracii vo Švédsku

Vo švédskom politickom systéme sú veci, ktoré nie sú dotknuté socialistickou ideológiou, nesú výraznú pečať typickej germánskej racionality, organizačnej schopnosti a zmyslu pre disciplínu. Sú to automobilová doprava a byrokracia, ktoré navzájom dosť prekvapivo súvisia.

Reakcia na príspevok

zimne gumy
autor: jednotko
pridané: 03-10-2006 12:54


len pre info, zine gumy maju zmysel aj pri suchej ceste, niel len iba vtedy, ak je na ceste lad alebo sneh. ide o spravanie sa hmoty pri roznych teplotach - u nas sa zvykne odporucat zimne obutie, ak teplota klesa pravidelne pod 6 stupnov. pod touto teplotou sa letna guma sprava inak ako pri 20 stupnoch, straca schopnosti prilnavosti na cestu a moze to mat vplyv na reakciu auta pri roznych nie beznych situaciach. zimne zmesi su stavane na nizsie teploty a preto lepsie reaguju na suchej studenej ceste ako letne zmesi...

kluce v aute su preto, aby si Pavol vedel vymenit koleso, nie aby si urobil rozborku a zborku prevodovky alebo motora. ale suhlasim ze mat to ako povinnost je hlupost.

lekarnicka ako povinnost je tiez hlupost, ale ako zodpovedny vodic viem preco ju mam. neviem ci by som bol schopny ju pouzit v strese, ale ked si rozbije spolujazdec hlavu o predne sklo a zlomi ruku o pristrojovu dosku pri brzdeni tak mam aspon cim mu obviazat hlavu a zafixovat ruku. lekarnicka nepomaha pri brutalnych nehodach, mozno akurat zdrhovaldo by sa dalo pouzit, aby clovek masivne nevykrvacal kym pride sanitka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group