ISSN 1335-8715

25-09-2006   Mária Nemcová   Rôzne   verzia pre tlač

Prednáška: „5 rokov – ako sa zmenil svet po 11. septembri a čo očakáva“

Kresťanskodemokratická mládež Slovenska – Bratislavský kraj a Zahraničná komisia KDMS sa rozhodli zorganizovať cyklus prednášok pod názvom RES PUBLICA. Názov projektu „RES PUBLICA“ je názvom, za ktorým sa skrýva snaha podnietiť záujem členov KDMS a širokej verejnosti o „res publicu“ – čiže vec verejnú a participáciu na nej, resp. o veci verejné, aby sa jednotlivci a spoločenské skupiny nezatvárali do „svojich životov“.

Reakcia na príspevok

O co ide ?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 25-09-2006 12:28


Toto strohe oznamenie by mohlo obsahovat aspon strucny naznak toho, z akej pozicie sa bude problematika popisovat. Ci z pozicie "dobreho konzervativca" , ktory si uvedomuje, ze "kazdy obcan sa ma starat o to, ako ziju ostatni obcania"
a preto sa musi aktivne zaujimat o "veci verejne" , alebo z pohladu slobodneho cloveka, ktory sa riadi "nechaj zit slobodne mna, ja necham teba".

To spomenutie 11.septembra je dost nebezpecne vyzerajuce - mozno sa budu propagovat dalsie zasahy do zivota doteraz este trochu slobodnych obcanov.

Asi by bolo vhodne, aby sa v uvedenych prednaskach propagovala verejna kontrola , kam dava nas milovany STAT kazdorocne tych 350 000 000 000 korun.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group