ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: ANARCHOKAPITALIZMUS polopate
autor: D
pridané: 05-09-2006 21:57


Nestrielam vobec naokolo, vecne vyhrady som tu neraz formulovat a dost obsirne, ale reagovat na to, ze ma niekto bez kuska argumentu oznaci za socialistu, sa asi inak neda.

"Ak sa stavias PROTI anarchokapitalizmu (ktory je postaveny na zakladnych principoch kapitalizmu) , tak ty sam seba stavias do pozicie socialistu."

Ak sa staviam proti anarchokapitalizmu, tak sa staviam proti utopii, ktorej pokus o naplnenie by znamenal katastrofu, uplny konstrast so vznesenymi s idealistickymi predstavami, ktore anarchokapitalisti hlasaju. A ak by som sa postavil za takuto utopiu, hocaku snahu o jej naplnenie(zacnime len pri predstave rusenia monopolu donucovacich prostriedkov demokratickeho statu, rusenie sudnej a zakondarnej moci), tak by som sa postavil proti slobode (vratane slobodneho trhu), teda toho najpodstatnejsieho, na co liberalizmus daval kedy doraz.

"ANCAP vychadza zo zasady absolutnych majetkovych a osobnych práv. Je teda OPAKOM socializmu aj komunizmu."
Naco sem pchas zase socializmus, ja som ho nespominal. Komunizmus resp. predstava komunistickej spolocnosti je sotva v protiklade, ked ta o vlastnictve neuvazuje, jednoducho predpoklada take slobodne vztahy medzi jednotlivcami, ze pojem sukromneho vlastnictva, minimalne vyrobnych prostriedkov, zanikne. Kradez sa udajne stane iracionalnou, prestane byt pre nu motivacia. Netvrdim nikde, ze rozdiely v tych predstavach nie su, dolezitejsie je vsak otazka, co maju spolocne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group