ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: Maďari, Slováci a uhorská šľachta
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 05-09-2006 10:34


Práveže za Štúrom stálo minimum ľudí, za cisára šľachta nešla bojovať. Tuším dohromady na troch výpravách zozbieral okolo 2000 ľudí, ak dobre viem, tak šľachta k nim nepatrila. Zato napríklad Kossuth mal na hornom Uhorsku pomerne slušnú podporu, aj medzi Slovákmi, viď. napríklad Hurbanovu reč v Žiline kde nazval Žilinčanov hovädami zato, že podporovali Kossutha, to isté sa opakovalo aj na Orave, kde miestny dedinčania zabili dvoch slovenských dobrovoľníkov.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group