ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: ANARCHOKAPITALIZMUS polopate
autor: D
pridané: 04-09-2006 21:09


Neviem preco to adresujes mne a zaroven hovoris o socialistoch, ine ako liberalne postoje aj vo vztahu ku anarchokapitalizmu nezastavam. Zaujimave, ze na vecne vyhrady vecnu vyhradu nedostanem. Mozno niekedy od Petra. Na to iste ako Ty teraz sa stazovali aj Marxisti, "Nie, vy to nechapete, lebo keby ste to chapali, tak by vam to muselo byt jasne a museli by ste to prijat." A fakt, ze vacsina z nich nevedela podat ani to vysvetlenie, ktore mozno najst u Marxa a Engelsa a neskor sa to cele dalej potvorilo je dalsim faktom. Nenechali navod ako sa ku komunizmu dopracovat, podobne ako ho nedava Rothbard ani Hoppe, akurat Marx na sklonku zivota podlahol revolucnej euforii.

Problem so socializmom a komunizmom je v tom, ze medzicasom ziskali dalsie vyznamy. Ale ak hovorim o komunizme v tejto suvislosti, tak hovorim o utopistickej spolocnosti bez (demokratickeho) statu, kde su vztahy organizovane uplne dobrovolne a uplne slobodne, nech to uz znamena co chce, kde existuje prirodzena kooperacia, kde je zbytocna policia atd.
Takze ak hovoris o "principoch a metodach" tak neviem, v com takom zasadnom ten rozdiel vidis. Marx akurat tvrdil, ze sukromne vlastnictvo VP sa stane zbytocnym vzhladom na produktivitu prace, ked sebarealizacia jednych postaci zdaleka pokryt potreby tych (iracionalne) lenivych a v celkom dostatku sa stratia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group