ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: Maďari, Slováci a uhorská šľachta
autor: Martin
pridané: 04-09-2006 14:47


Veľká koncentrácia šľachty bola aj v severných župách a drvivá väčšina šľachtických rodov bola slovenského pôvodu. Väčšina slovenských osobností do 18. storočia bola zo šľachty. Ale v 19. storočí sa väčšina šľachty až na malé výnimky pomaďarčila a vtedy sa aj začala presadzovať koncepcia Slovákov ako plebejského národa a došlo k rozchodu národného hnutia so šľachtou. Ale robíš chybu, že posudzuješ všetko 19. a 20. storočím, 19. a 20. storočie neznamená vždy. Čo storočia pred tým? Kde zostali?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group