ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: realita
autor: jg
pridané: 04-09-2006 14:33


Ani ked na tieto otazky odpovedat viete, tak to neznamena dovod na buchanie sa do hrude a vystatovat sa narodnostnou prislusnostou. Nebude to predsa znamenat, ze tie hrady postavila do hrude buchajuca sa gorila, ani ze tu vlajku na Iwo Jime zapichla ona.
Byt hrdy na prislusnost k nejakej skupine ludi (narodu) len preto, ze sa tam clovek narodil je iracionalny nezmysel, pretoze ten dotycny na tom nema najmensiu zasluhu. To uz mozem byt hrdy aj na hodnotu svojho telefonneho cisla (moje je vyssie ako priemer).
BTW, ked obcas citam kto sa teraz hlasi k slovenskej slachte, tak mi akekolvek romanticke a nostalgicke tuzby konzervativcov po monarchii pripadaju obzvlast uhle. Kazdy druhy socialisticky herec stvrtej cenovej skupiny objavil zrazu nejakeho slachtickeho predka (podobne ako este nedavno svoj robotnicky povod) a ostentaivne sa s tym pre istotu chvali, ved chudacik nevie ake privilegia to moze v buducnosti priniest.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group