ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: 4 body
autor: Lukas Krivosik
pridané: 04-09-2006 13:30


Nieco o kulture a muzejnictve viem a musim povedat, ze nevidim tu poziadavku, aby nam Madari vratili ukradnute umelecke exponaty, tak jednoznacne. "Slovac" a "svoloc" su dve mnoziny, ktore sa velmi silne prekryvaju, minimalne vo vztahu k umeleckym pamiatkam.

O mojich zazitkoch so slovenskymi turistami na bojnickom zamku a v SNM sirsie by som mohol napisat niekolkozvazkove dielo. Slovaci su chamrad a asi jedina kultura, ku ktorej maju vztah je ludovy skanzen v Martine. To je to ich. To je to slovenske.

Pozrite sa ako vyzera v Ganovciach to miesto, kde sa nasiel odliatok lebky neandertalca. Obycajna zumpa. Len nech pamiatky zostanu pekne v rukach Madarov, urcite tam bude o ne lepsie postarane ako u nas.

Inak, nie je to len moj nazor, zastavaju ho viaceri popredni slovenski historici.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group