ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: Maďari, Slováci a uhorská šľachta
autor: Martin
pridané: 04-09-2006 12:36


Ja som len opravil autorove nesprávne údaje ohľadom šľachty. Neveim čo do toho ťaháš Mečiara a Slotu. Nikto z nich nie je potomkom šľachty. Nenapísal som čo Slovák to šľachtic. Medzi Slovákmi bola za feudalizmu väčšina nevoľníkov rovnako ako medzi Maďarmi. Ale to nič nemení na tom, že medzi Slovákmi bolo aj dosť šľachty. V Turci zhruba 10 %. Na celom Slovensku to mohlo byť nejakých 4-5 percent. Ináč lepšie by si urobil keby si si namiesto vypisovania takýchto hlúpych poznámok radšej naštudoval históriu ohľadom tejto problematiky.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group