ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: Väčšinový systém
autor: D
pridané: 04-09-2006 0:30


Konflikty zaujmov obcanov, ktore sa tykaju urovne narodneho statu maju len z mensej casti nejaky regionalny charakter. A ak to zacne zohravat nejaku vyznamnu ulohu v politickych vztahoch, bude to len dalsie minus nasej realnej demokracie.
Argument o dosahu volica, ktory sa casto spomina je pochybny, staci si uvedomit, aky dosah ma volic toho predstavitela, ktory neuspeje alebo vo vacsom meste.
Vo vacsinovom systeme je uslapana pestrost zaujmov, pestroj politickych stran, politickeho boja. Samozrejme vacsinovy system, moze mat mnohe prakticke podoby, aj to treba riesit, ked sa ponuka.
Na slovensku uz neexistuju nejake jasne ohranicitelne
prirodzene regiony, ako boli staty USA a onen vacsinovy volebny system bol jedinou moznostou, ako na tak velkom uzemi riesit volby v minulosti. Dnes nema opodstatnenie. A myslim, ze ked Chomsky hovori o babkovej demokracii, minimalne v tejto veci je trefny. Cize v podstate sulasim s Tebou Lukas.

Ak chce niekto vacsi dosah na svojho zastupcu, nech vstupo do politickej strany a politicky sa angazuje.

P.S. Lukas, preco sa pohravas zase so slovickami - "nacionalno-socialisticka" vacsina.

"os" - "krestanski konzervativci verzus lavicovi liberali"
lavicovi liberali, 150ty krat sa pytam, kto to je, uz to konecne ohranic, alebo prestan to nezmyselne spojenie pouzivat, lebo inak asi bude adekvatne zacat mavat pojmami lavicovi konzervativci(tak sa hned poponahlam Ta oznacit a budem napr. argumentovat v zmysle, ze mas pramalo spolocneho s krestanskym ale aj klasickym konzervativizmom, takze musis byt nieco ine - jasne, to laviciari zbastardili konzervativizmus a krestanstvo do dnesnej podoby, cize mame krestansych socialistov, krestanskych socialistov, nadordno-socialistickych krestanov konzervativcov(volici SNS?) a mozeme pokracovat, kolko nas pusti fantazia, ale na co je to dobre, zial netusim.
Na drazdenie ludi a myslim, ze na ine to ani velmi nepouzivas, mylim sa? :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group