ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: 4 body
autor: D
pridané: 03-09-2006 23:49


Ja by som chcel poznat racionalne argumenty v prospech toho, preco by ju mat mali resp. preco by mala vzniknut akakolvek nova statna "univerzita". V kazdom pripade ju maju(teda aspon to, co sa u nas univerzitou oznacuje). Dovtedy mali "len" fakulty. Lenze univerzit tu mame uz dost, kazda vlada si ich zakladala jednoznacne podla politickych chutok a tak vznikla napr. Trencianska(HZDS), "Mardarska"(SMK), "Katolicka"(KDH) atd ...
Kym jednym chybali peniaze, na ine, nove, sa stedro rozdavali a stavali, aby sa postavili na zelenej luke podla politickych chutok.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group