ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: Shit
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 03-09-2006 22:30


To by som netvrdil, že neboli.

Nemcov na území dnešného SVK nebolo tak veľa ako Maďarov a postupne sa asimilovali(predovšetkým medzi Maďarov - napríklad Budapešť bola z cca 66% nemecká ešte na začiatku 19. storočia). Okrem toho treba brať do úvahy, že pre Slovákov boli hlavný antagonisti vždy Maďari a Židia, Nemcov začala Slovač nenávidieť až počas a po WW2.

Okrem toho Nemcov z ČSR po WW2 vyhnali/vyvraždili takže problémy s nimi automaticky prestali. Podobne ako so Židmi, ktorí emigrovali/holocaust takže aj antisemitizmus na SVK je takmer nebadateľný z toho jednoduchého dôvodu, že tu žiadny Židia (skoro) nie sú.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group