ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: 4 body
autor: Peter W
e-mail: peter.walter@centrum.sk
pridané: 03-09-2006 19:32


Ad 1: Myslim, ze urcity vyznam to mat bude, prinajmensom to vsak uz nebude sucast "oficialnej ideologie" statu. Ale tych veci je samozrejme viac.
Ad 2: "Spolocenska diskusia". Dobre, ale alternativa k tomuto je, ze Slovaci maju vo vztahu k Madarom akysi nejasny pocit ze "ti Madari si dovoluju" ale vlastne casto ani nevedia povedat, co im vadi. Alternativa diskusie o tomto je nediskutovat. Nehovorim, ze to bude nejake zavazne desatoro.
Ad 3: Osobne som za zrusenie Tebou spominanych novych univerzit. Nebojim sa protistatnych reci (i ked nejake reci of "Trianon diktatum" by mi dost vadili). Ta univerzita vznikla na cisto etnickom principe. Je to snaha fungovat uplne mimo struktur tohto statu vo vzdelavacom systeme.
Ad 4: Preco ziadaju Greci naspat reliefy z Parthenonu? Preco ziadali Etiopcania od Talianov Axumsky obelisk? Samozrejme, ze bez toho mohli zit. Ale mas pravdu vykaslat sa na to, budeme prvy narod na svete, ktory sa takto bude na veci pozerat (a vlastne uz teraz je nam nase kulturne dedicstvo ukradnute ...)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group