ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: ANARCHOKAPITALIZMUS polopate
autor: D
pridané: 03-09-2006 17:03


Hodnoty ano, tie su OK, ale aj to, akymi pochybnymi konstrukciami su obhajovane.(Dualisticky vraj "vlastnis" svoj zivot, akoby "tvoj" zivot bolo nieco ine ako "ty" sam, cize subjekt vlastnictva bol iny ako objekt). Potom opraseny a rovnako Lockeovsky ideal v podobe prirodzeneho vlastnictva, ze vlastnictvo je produktom tvojho zivota(=seba,svojej prace) a slobody. Trochu zakamflovane Lockeovske osvojovanie si neosvojeneho a prostrednictvom prace vznik vlastnictva, co si zrejme uvedomili, ze dnes uz nieje velmi co osvojovat.
A potom uz len klasicke utopisticke reci o tom, ze si mozes vybrat leadra, ale nesmies podriadit pravidlam inych, akoby realne nevznikali siroke konflikty zaujmov, ktore treba riesit a ze sa asi vyriesia sami. Neviem, kto mal by cielova skupina tej animacie, ale ten zvysok mi skor pride ako propaganda typu vesmirni lide.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group