ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

4 body
autor: Peter W
e-mail: Peter.Walter@centrum.sk
pridané: 02-09-2006 17:28


V zasade si myslim, ze autorovo prirovnanie slovensko-madarskych vztahov k sachovej partii je spravne. Madari nie su nepriatelia ale superi. Vazne nas zacnu brat az vtedy, ked preukazeme, ze sme dostojni a kompetentni superi. Zacat by sme mali 4 vecami : 1. prestat tarat o tisicrocnej porobe v Uhorsku a pozriet sa na svoju ulohu v dejinach objektivnejsie, 2. ustupit v zalezitostiach, ktore v skutocnosti nijako neohrozuju uzemnu celistvost statu a ani symbolicky nemaju pre vztahy velky vyznam (napr. vazne neviem, preco nemozu mat mesta pomenovane po nasich narodnych dejateloch aj madarsky napis pred obcou) 3. jasne, konzistentne, nekompromisne a napriec politickym spektrom odmietat tie poziadavky, ktore mozu slovensky juh ohrozit (napr. akekolvek formy co i len sa priblizujuce uzemnej autonomii) 4. konat aktivne a vnutit superovi vlastne temy a nie len reagovat na jeho akcie (napr. otvorit na medzinarodnej urovni a tvrdo presadzovat vratenie ulupenych predmetov kulturneho dedicstva). Dnes je to tak, ze nevieme aky je rozdiel medzi otazkami pod bodom 2 a 3, vobec neplnime bod 4 a zaciname sa zaoberat bodom 1.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group