ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

ciele a prostriedky
autor: msarkozy
pridané: 01-09-2006 14:52


Získať územie druhého štátu nie je legitímny ciel demokratickej vlády - to nikdy nebude šachová partia, ale súboj národných primitivizmov - z takého súboja nikdy nebudú "vyšachovaní" primitívi na oboch stranách, ale práve "šachisti" s drastickými balkánskymi dôsledkami pre obe strany. Vlády by sa mali v prvom rade dohodnúť na ignorancii akcií primitívov na protilahlej strane - nech si každá urobí poriadok so svojimi - ak bude mať každý chmulo istotu, že keď zmláti maďara, alebo nastrieka debilný nápis na stenu hneď získa svojich 5 minút slávy a konflikt na vládnej úrovni potom budú také akcie eskalovať - a to sa práve deje.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group