ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: V podstate ano
autor: PeterS
pridané: 31-08-2006 22:45


To bude tym, ze z mojho pohladu je clanok, az na male drobnosti, korektny a pravdivy. Preto som upustil suvislu myslienku. Nemal som dovod "vyryvat", resp uvadzat kontrapriklady.
Uz som sa to niekolko krat snazil vysvetlit. Ked nie je cas na polemiku, pretoze by som musel zacat od adama, tak je lepsie uviest veci do pochybnosti nejakou kontrasituaciou.
Nebojte sa, i tu ma svrbeli prsty napisat nieco o tom, ako sa nam (staroslovakom) nepodarilo ostat pri vychodnom rite (centrum rimskej rise a papezstva bolo myslim este stale v Carihrade) a ako nakoniec kartu dostali madari, ktori ochotne suhlasili s vrchnostou v Rime.
A tu sme jednym jedinym krokom prehrali nasu statnu moc na dalsich tisic rokov. Bola by to dost kontroverzna poznamka, vsak? Asi som mal slabu chvilku a odpustil som si ju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group