ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

Zaujimave
autor: Lukas Krivosik
pridané: 31-08-2006 20:33


Velmi zaujimave:

"Rozdiel medzi Slovenskom a Maďarskom podľa Gönczovej spočíva v tom, že extrémizmu sa na Slovensku dostáva podpory aj od vedenia krajiny."

A o par riadkov nizsie:

"Gönczová tvrdila, že v Maďarsku nemohli proti futbalovým fanúšikom s protislovenskými transparentmi zakročiť tak, ako v podobnom prípade zakročila polícia na Slovensku. Zdôvodnila to odlišnými zákonmi."

To ale znamena, ze na Slovensku su take zakony, ktore efektivne umoznuju zakrok proti extremistom, kym v Madarsku taketo zakony chybaju. To ale znamena, ze kym Slovensko proti extremizmu efektivne bojuje, kym Madarsko proti nemu bojovat nechce.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group