ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

Celkom slusny clanok.
autor: Zolo
pridané: 31-08-2006 16:59


Dobry clanok, Lukas.

Madari su prevazne krestania a my takisto. Predpokladam, ze aj v clanku casto spominani Zidia spolupracuju. Tak preco tie rozbroje? Asi kvoli snahe o ekonomicke vyhody. Tu snahu nie je treba riesit. Treba v nej pokracovat. Sutazivost, je dobra vec.

Jednou strategiou v sachu je obetovanie materialu za ucelom iniciativy a konecneho vitazstva. Vzdy to vsak nevyjde. Poslednych osem rokov nasi sachisti obetovavali material na oltar SMK a nic z toho neziskali. Nechali sa vydierat. Treba zmenit strategiu.

Problem na hraniciach nebude ani pri ustupe americkeho liberalizmu. Preco? Kvoli vnutornym pravidlam EU. Nas suboj s Madarmi nie je medzistatny ani medzinarodny. Je to suboj medzi etno-ekonomickymi zaujmami pol miliona Madarov a pol miliona Slovakov na zmiesanom uzemi. My musime zaujmy tych pol miliona jednotlivcov podporit. Preco? Pretoze sme v tejto sachovej hre na tahu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group