ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: znoska omylov bez dokazov
autor: Alexios Komnenos
pridané: 31-08-2006 16:26


Rád by som podotkol, že volebné obvody v GB síce majú dlhú tradíciu, ale taktiež tam majú tradíciu "prispôsobovania" týchto obvodov podľa momentálnej situácie. Napr. konzervatívci vždy radi tvorili nadmerne veľké robotnícke obvody. Niečo podobné v omnoho vulgárnejšej podobe sa robilo v Uhorsku, kde sa však postupovalo podľa národnostného kľúča: maďarské obdvody boli zásadne menšie ako nemaďarské.
To však nič nemení na tom, že prispôsobenie volebného systému, aby vznikli dve silné strany, je fajn. Sprehľadní to politickú scénu, ktorá je "obsratá" rôznymi straničkami, ktoré, keď sa dostanú do koalície, tak celý čas len mydlia schody tým ostatným stranám.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group