ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

RE: V podstate ano
autor: PeterS
pridané: 31-08-2006 10:49


Nejde o identitu, ide o stav akejsi zmetenosti, ako reagovat na nove prostredie tak, aby nepodlahli novemu a nestratili stare. Toto som skratil do frazy "obranne reci".
Proste taky clovek nechce uznat, ze su iste vyhody, pre ktore je v Blave a naopak, snazi sa ukazat, ako mu iste negativa vadia.
A tak sa stane, ze je niekto 30 rokov v Blave ale doma je kdesi, kde ho uz ani nikto nepozna, iba si staromilsky spomina, ze tam sral do plienok. Pozorovatel si nutne musi polozit otazku: Je to vnutorne pravdive? Nie je to poza? Neustale potlacat 30 rokov v prospech detskych zazitkov? A o to ide. Zivot prinasa akesi kvalitativne i kvantitativne fazy. Treba ich akceptovat. Jedna skonci, druha zacina a nie byt cely zivot nestastny z toho, ze nevidim kazdy den Krivan a pritom byvat v luxusnom 200 metrovom byte...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group