ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

RE: Stale len prazdne slova a frazy
autor: Peter Botev
pridané: 18-10-2003 2:41


Dovolim si s Vami nesuhlasit. Ved napriklad na sudoch su sudcovia z "komunistickych" generacii. A isto sa najdu aj inde takyto ludia. To mame podla Vas odpisat vsetkych "starych komunistov" len preto,ze sa narodili v zlom case,takze niesu sposobily na vykon takejto funkcie?
Hovorite,ze komunizmus znicil generacie politologov,novinarov atd. Asi Vam uslo,ze aj zo starsich generacii mame dost schopnych novinarov,ucitelov,vedcov... Co taky politolog Mesežnikov? Mam taky pocit,ze na vysokych skolach neucia mlade ucha, ale postarsi ucitelia, titulom profesor sa mozu pochvalit len ludia zo starsich generacii. To, ze sa v niektorych instituciach vyskytuju do velkej miery len mlade ucha, je len evolucnym procesom vymeny generacii. Alebo tie institucie nestoja zato vacsim kapacitam,ktore svoje uplatnenie vidia inak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group