ISSN 1335-8715

26-08-2006   Ondřej Šlechta   Komentáre   verzia pre tlač

Chávezova nová internacionála

Když jsme před několika měsíci v 51pro psali o posilování levice na jihoamerickém kontinentě a předpovídali pokračování tohoto neblahého trendu, netušili jsme, jak za těch málo měsíců přistoupí jihoameričtí soudruzi od slov k činům. Jinými slovy, od výhružek „západnímu imperialismu“ k vytváření koalic s obskurními režimy napříč celým světem.

Reakcia na príspevok

RE: Obchod je obchod
autor: Braňo
pridané: 27-08-2006 23:11


Trapna? Tak preco si sa vyhol odpovedi na nu?

Napisal (by) si vetu (resp. mozno aj laviciarsky clanok) "o jedle miesto stihaciek vo Venezuele", ak (by) boli z USA? Myslim ze nie, ale lahko sa to da overit v archive PS.

"Ten mentalny gulag spociva v tom, ze radovi Rusi su znovu pripraveni vymenit obcianske slobody za dobro silneho statu, ktory vyhrava vo vojnach a odpaluje sputniky. A samozrejme, za tuto vidinu zase zaplatia len tisice a miliony Rusov svojou krvou a uslym bohatstvom, ktore nikdy vdaka politike svojich vladcov nenadobudnu."

K tym radovym Rusom - nato bol nejaky vyskum, ci to len tak podla vysledkov volieb, resp. popularity prezidenta strelili od boku? A co obcianske slobody v spominanom Cile?

Ostatne spekulacia. Zatial nic podobne nebadame. Ziadna krv. Masove zatykania. Nic co by pripominalo Stalina a spol. Trebalo by byt konkretny, v tom kritizovani krokov, ktore obmedzuju obcianske slobody.

"Venezuela, podobne ako Rusko alebo Iran sa citia silne vdaka svojim surovinam."

Rusko ma este stale aj "nieco" navyse.

"Vsetky tri krajiny sa sustreduju na rozohravanie medzinarodnych hier, namiesto toho, aby budovali kvalitne institucie, zlepsovali pravne prostredie a uvolnili sili trhu, aby si aj ich obyvatelia mohli nieco zarobit normalnou ekonomickou aktivitou."

Ale Lukas... Si mimo reality. Ziaden politik neuvolni sily trhu, ak v danom odvetvi dany stat nie je konkurencieschopny. Kazdy sa snazi liberalizovat to, v com je dobry...

Takisto nikto nepusti strategicke body ako Ukrajina, Kaspik, Turkmensko, atd. len tak superom, aby mohol budovat kvalitne institucie a pod.

Ved tie "hry" sa robia s istym cielom...

"A v tomto smere sa aj Cinania sustreduju viac nato, ako uzivit svoju miliardovu populaciu, nez na znovudobitie Taiwanu. Ak Taiwan nepodnikne radikalne kroky a nevyhlasi samostatnost, Cinania ho nechaju napokoji. "

Viac? A ako si to odmeral? (vydavky na zbrojenie + cvicenia vs. denny pridel ryze?)

A v com sa Venezuela a Rusko lisia od Ciny? "Ak Taiwan nepodnikne radikalne kroky..." Hm. Hovoris teda, ze Venezuela zautoci na USA aj ked ti nepodniknu ziadne radikalne kroky?

A co Tibet? A to keby si este vedel, co sa deje v Afrike... Hmmm...

"Samozrejme, niekto moze namietnut, ze aj USA hraju "svoje hry", ale ich obyvatelstvo nezivori v biede ako radovi Rusi alebo Venezuelcania"

A mozno prave preto nezivoria... ;-)

Vzdy je mozne ocakavat, ze silnejsi budu "hrat hry" na ukor slabsich... Neviem, preco by mali byt vynimky...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group