ISSN 1335-8715

26-08-2006   Ondřej Šlechta   Komentáre   verzia pre tlač

Chávezova nová internacionála

Když jsme před několika měsíci v 51pro psali o posilování levice na jihoamerickém kontinentě a předpovídali pokračování tohoto neblahého trendu, netušili jsme, jak za těch málo měsíců přistoupí jihoameričtí soudruzi od slov k činům. Jinými slovy, od výhružek „západnímu imperialismu“ k vytváření koalic s obskurními režimy napříč celým světem.

Reakcia na príspevok

RE: Obchod je obchod
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 26-08-2006 19:58


"Ale cinska vlada je v sucasnosti skor stabilizujucim cinitelom, ktory drzi na uzde stale silnejsie nacionalisticke vasne radovych Cinanov."

To potom i komunisti v ZSSR a v Juhoslávii vlastne "stabilizovali" národy vo svojich krajinách.

Lukáš to snáď nemyslíš vážne.

Len pripomínam, že v roku 1989 boli čínsky komunisti na rázcestí medzi zmenou a upevnením režimu. Vyhralo radikálne krídlo a výsledok boli desiatky tisíc mŕtvych na námestí Nebeského pokoja a v okolí. Jedným argumentom pre rozhodovanie čínskych komunistov boli činnosť (resp.nečinnosť) americkej vlády a ostatného sveta. Demokratickí politici sa však nebáli o nacionalistické vášne obyčajných Číňanov (tento naivný argument ma u Teba dosť prekvapuje), ale o obchodné aktivity vlastných firiem v Číne. Pre biznismenov bola výhodnejšia stabilná komunistická vláda s rozbehnutýcmi obchodmi, ako nejaka "revolučná nestabilita" s určite ťažkým dopadom na ich obchod.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group