ISSN 1335-8715

26-08-2006   Ondřej Šlechta   Komentáre   verzia pre tlač

Chávezova nová internacionála

Když jsme před několika měsíci v 51pro psali o posilování levice na jihoamerickém kontinentě a předpovídali pokračování tohoto neblahého trendu, netušili jsme, jak za těch málo měsíců přistoupí jihoameričtí soudruzi od slov k činům. Jinými slovy, od výhružek „západnímu imperialismu“ k vytváření koalic s obskurními režimy napříč celým světem.

Reakcia na príspevok

RE: Obchod je obchod
autor: D
pridané: 26-08-2006 16:07


To si naozaj vystihol, jediny problem je v tom, ze Chavez nahradil prave tych, co vsetky tieto fenomeny predstavovali. Dokonca nevydarena americka intervencia ich chcela vratit ku moci napriek dem. volbam. Takze kto ho ma nahradit, aby to nabralo "spravny smer" netusim. Ty snad ano?
Jeho najvacsi hriech vo vztahu k USA je, ze Chavez zastavil lacny kohutik do USA, ked bola ropa predavana nad limity OPECu a pod trhove ceny a zisky boli v rukach privilegovanych a koniec koncov, ozivil OPEC.
Do dalsej chudoby? Velmi radovych venezuelcanov nema do akej, ekonomicke rozdiely prave v dosledku toho, co spominas tam boli/su katastrofalne. Chavez ako fenomen je rakciou na vsetko, co sa vo Venezuele a okoli udialo a za mnohe z toho moze socialne inizinierstvo resp. plytke zaujmy vlady USA a kruhov okolo nej...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group