ISSN 1335-8715

26-08-2006   Ondřej Šlechta   Komentáre   verzia pre tlač

Chávezova nová internacionála

Když jsme před několika měsíci v 51pro psali o posilování levice na jihoamerickém kontinentě a předpovídali pokračování tohoto neblahého trendu, netušili jsme, jak za těch málo měsíců přistoupí jihoameričtí soudruzi od slov k činům. Jinými slovy, od výhružek „západnímu imperialismu“ k vytváření koalic s obskurními režimy napříč celým světem.

Reakcia na príspevok

RE: Obchod je obchod
autor: Lukas Krivosik
pridané: 26-08-2006 12:12


Ale cinska vlada je v sucasnosti skor stabilizujucim cinitelom, ktory drzi na uzde stale silnejsie nacionalisticke vasne radovych Cinanov. Navyse pomaly reformuje Cinu a v tejto faze vyvoja a v pripade najludnatejsej krajiny sveta je takyto postup zda sa jediny realisticky.

Chavez je vsak destabilizujucim faktorom pre celu oblast. Juzna Amerika potrebuje dokoncenie trhovych reforiem, upevnenie pravneho statu a zrusenie statnych privilegii pre hrstku bohatych. Nie novu vlnu socializmu. To ich uvrhne len do dalsej chudoby a parafrazujuc "slovenskeho Chaveza": zo stihaciek sa Venezuelcania nenajedia...

Snad pojdu Kolumbia a Mexiko postupne prikladom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group